Boston Dynamics insansı robotu Atlas artık spor yapıyor.

Boston Dynamics daha önce tanıştırdığımız insansı robotu Atlas’ın yeni hünerlerini sergiledi. Şimdiye kadar yapılan en azından halka açık Robot Atlas sergilenen insansı robotların en hünerlisi Atlas yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Atlas karşımıza takla atarak, amuda kalkarak, zıplayıp kendi etrafında 360 derece dönerek çıkıyor.

Robot Atlas ‘ın bu kadar gelişmesi, insanı hem heyecanlandırıyor, hem de endişelendiriyor. Bu kadar hareket kabiliytine sahip robotların insanlara büyük yardımı dokunur. Ancak, bu robotların ileride yapay zekaya sahip olacakları düşünüldüğünde endişe vermiyor değil.

Normal insanları çoğunun yapamadığı hareketleri yapan bir robot Atlas, yapay zekaya sahip olduğunda, eğer bize karşı çıkarsa onunla nasıl başa çıkarız? Düşünün belki bundan 10 yıl sonra bu tür robotları bize yardımcı olsun diye aldık ya da kiraladık. Bir gün artık ben size hizmet etmek istemiyorum derse ne olacak? Yapay zekayla güçlü bir mekaniğin birleşimine nasıl karşı duracağız? Terminatör filmi gerçek mi olacak?

Önceki İçerikYapay Zeka Gelecek mi, Yoksa Sonun Başlangıcı mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz